Turniej piłkarski – Rzeszów

Turniej za nami …

Międzynarodowy Turniej Piłkarski Saletyńskiej Służby Liturgicznej rozegrany został w Rzeszowie. W dniach 16-18 czerwca 2017 r., Podkarpacie zgromadziło blisko 200 ministrantów i lektorów z prawie wszystkich Polskich parafii, a także z Czech i Słowacji.

Zgłosiły się 26 drużyny, które w 3 kategoriach (młodszej, średniej i starszej) stoczyły pojedynek o tytuł Mistrza Europy Saletyńskiej Służby Liturgicznej.

Mistrzami w roku 2017 zostali:

Kategoria młodsza:

  1. OLSZTYN
  2. SŁOWACJA
  3. ŁAPSZANKA

Kategoria średnia:

  1. KOBYLANKA
  2. TRZCIANKA
  3. WARSZAWA

Kategoria starsi:

  1. CZECHY
  2. RZESZÓW
  3. SŁOWACJA

Dziękuje wszystkim uczestnikom z parafii w Polsce: 1. Kraków z ks. Marcinem Librera MS 2. Olsztyn z ks. Piotrem Sofij MS, 3. Mrągowo z p. Magdaleną i Przemysławem Witkowskimi, 4. Warszawa z ks. Pawłem Golemo MS i ks. Leszkiem Kwiatkowskim MS 5. Trzcianka z ks. Mariuszem Maćkowiak MS i ks. Krzysztofem Juszczykiem MS, 7. Łętowe z ks. Grzegorzem Dulęba MS, 8. Dębowiec z ks. Krzysztofem Samborskim MS, 9. Rzeszów z ks. Adamem Cyran MS, 10. Łapsze Wyżne i Łapszanka z ks. Rafałem Frąckowiakiem MS , oraz 11. Czechy z ks. Krzysztofem Mikuszewskim MS i ks. Jackiem Zyzakiem MS i 12. Słowacja z ks. Matejem Trizuliakiem MS. Obecni byli także klerycy z Saletyńskiego Seminarium w Krakowie.

Patronat honorowy nad rozgrywkami objął Prezydent Miasta Rzeszowa i Proboszcz Parafii pw. MB Saletyńskiej w Rzeszowie.

Patronami medialnymi turnieju są tygodniki: dwumiesięcznik „La Salette – Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej”, serwis www.saletyni.pl oraz parafialne strony internetowe.

W organizacji zawodów pomagają: Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette, wydawnictwo „La Salette” z Krakowa, Posłaniec MB Saletyńskiej oraz firma „R-GOL football center”.